گردآورنده : اشکان ارشادی 

این سوال من از خانم سمیرا شیری بود. و خوب شد که مطلع شدم شعر از امام خمینی بوده و فردی که برایم تعریف می کرد ، خوب توضیح نداد وگرنه چه بسا با شوق گوش میدادم. 

وب ایشان

دارالمجانین » (بر روی دارالمجانین با رنگ آبی کلیک کنید. )نام دارد ، مدیر دارالمجانین خانم سمیرا شیری 

سلام مجدد خدمت سرکار خانم سمیرا شیری ، معلم گرانقدر 

ابتدا اینکه ببخشید در پاسخ نظر ارزشمند شما ، درددلی کردم و لیستی از وبهایی که مطالب منرا کپی میکنند ارائه کردم. 

منظورم این بود که اگر به متن نظر شخصی را اضافه کنم و بنویسم بعقیده من این درسته یا نه! در وبهای ایشان بصورت دست نخورده باقی ماند و برخی از طریق این وبها ، مطالب من می خوانند و با زدن ادامه مطلب در لینک وب اصلی! بدرون وب من می آیند پس باید محتاط باشم. 

خوب ، حالا اگر اجازه باشه سوالی در زمینه مولوی پژوهی دارم و دوست دارم که هم جوابم بگیرم و هم وب شما در این پرسش و پاسخها غنی بشه.

وبتون غنی هست بلکه غنی‌تر بشه. 

میدانم خسته هستید ، هرموقع وقت کردید پاسخ بدهید. 

خیلی وقت پیش ، یعنی تقریبا پانزده سال پیش!! یعنی زمانی که بیست سالم بود فردی به من گفت که : این رو گوش بده. 

خودتان آشنایی دارید ، در نی نامه مولوی سروده : 

بشنو از نی از جدایی ها شکایت می‌کند. 

بعد این فرد با ذوق تمام میخواند که ، این شاعر جدید (که نامش یادم نیست و اصلا کتابی میان ما نبود و تعریفی از زبان این شخص بود ) چه خوب جواب مولوی داده و گفته : 

نشنو وَز نی خلاصه برعکس کلام درست مولانا ، سروده بود و به قول خودش جوابیه قاطعی سروده شده!!!!!!!! 

آن زمان ، جوان جوان بودم و از کوره در رفتم و گفتنم : نمی خواهم بشنوم. 

البته که باید خونسردی حفظ میکردم و نام شاعر و دیوان احتمالی اش یادداشت میکردم. 

این در ذهن من مانده ، هرچند سعی کردم بی تفاوت از کنارش بگذرم ولی برام جالبه اگه در زمینه مولوی پژوهیتون به چنین موردی برخورد کردید منرا هم که تحقیق میکنم در جریان بگذارید و برام توضیحی بدهید. 

میدانم وقت ندارید و باید به نمرات و امتحان و رساندن بچه‌ها به سطح قبولی یا ممتاز کار کنید ، ولی بصورت مختصر و مفید برایم بگید. 

هروقت که وقت داشتید پاسخ دهید. 

همچنین شما هم هر سوالی داشتید بانِ جفت چوئیلِم. 

تشکر و سپاس 

دارالمجانین رو خیلی دوست دارم و از همصحبتی با تحصیلکرده ها لذت معنوی میبرم ( منظورم مدرک نیست ، هرکس که اهل مطالعه و افزودن دانش هست و بخصوص خودآموختگی و. که گاهی یک خودآموخته از مهندسی که حتی ارشد هم گرفته ، بیشتر علم دارد! ) 

خلاصه تشکر 

در پناه خدا باشی. 

ابتدا شعر مولانا 

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها