نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 

حداقل به بخش موضوعات رجوع کنید و جدای پستهایی که دوست دارید نظر ارزشمند خود بگذارید ، در آنها شرکت کنید و با نظری مرا یاری کنید. تشکر 

اشتباهات تایپی ویرایش می شود. 

بعداز وفات حضرت رسول اکرم ، مسأله جانشینی بروز کرد و اهل سقیفه و معتقدان غدیر خم هر یک نظر خود داشتند. تا اینکه نظر بر خلیفه گری افتاد. از این پس در جهان اسلام و تاریخ ایران ، فصلی بنام خلفای راشدین » ظهور کرد. 

اکنون مطلب تنها بر اساس تاریخ پژوهی و تقسیم بندی تاریخی هست. در نظرات بچه‌ها لطف کردند و مواردی را ذکر کردند. یکی از نظرات اینست که نام راشدین به بخش نظرات مراجعه کنید. پس از منظر دینی مذهبی شاید درست نباشه و من بر اساس تقسیمبندی تاریخ پژوهی نوشته‌ام ، همچنین در کتابهایی خوانده‌ام و احتمالا کتب چون قدیمی هست هنوز اصلاح نشده ، دیده‌ام که کتابخانه هرچند وقت یکبار کتبی را جدا می کند و یا کتبی را اضافه می‌کند. ( عضویت سراسری کتابخانه دارم .) 

راشدین جمع راشد هست و از راشد + ین (علامتی از علامات جمع عربی ) می باشد. البته برخی این جمع را به معنای دو تا می دانند و مثالش : بحرین یعنی دو دریا ، ولی اینجا احتمالا نشانه جمعی بیشتر از دو تا هست. 

نکته

فامیلی خود من نیز از ریشه رشد میاد و این ریشه سه حرفیست ، که به آن ثلاثی مجرد گویند. ارشد امر رشد می شود و ارشاد جمع مکسر ، و.

،خلاصه از ریشه رشد کلمات ساخته میشه ؛ مثل : ارشد ، راشد ، ارشاد و غیره

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها