نویسنده و محقق : اشکان ارشادی از کرمانشاه 

جنگ دوم بین‌المللی از یک سپتامبر ۱۹۳۹ با حمله آلمان نازی به لهستان شروع شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی تمام شد. این جنگ با فتح آلمان و بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی به پایان رسید. 

در یک سپتامبر ۱۹۳۹ میلادی شروع و در دوم سپتامبر ۱۹۴۵ خاتمه یافت.

برابر با ۹ شهریور ۱۳۱۸ شمسی شروع 

و ۱۱ شهریور ۱۳۲۴ خاتمه یافت.

بیش از ۷۰ میلیون نفر جان باختند. اواخر جنگ آلمان در تسخیر قرار گرفت و هیتلر خودکشی کرد ولی ژاپن مقاومت میکرد تا آنکه با بمباران هسته‌ای روبرو شد و بدون هیچ شرطی کشور را تسلیم کرد. 

ساداکو نام دختری ژاپنی است ، نه سال بعداز حادثه بمباران هیروشیما در این شهر بدنیا آمد و پدر و مادرش تحت تشعشعات رادیو اکتیو و اورانیوم بودند. او یک دونده بود ولی یک روز در مدرسه بعداز دویدن خون دماغ شد و خون سرفه کرد!!! طبیعی نبود و در راه بیمارستان غَش کرد. 

دکترها از ساداکو آزمایش خون گرفتند و متوجه شدند که سطح تولید گلوبول های سفید خونش بسیار زیاد است و این یعنی : لوسِمی سرطان خون.

ساداکو شنید که سرطان درمان ندارد و تنها مرگ در انتظار اوست پس خیلی غمگین شد. ناامیدی شدیدی گرفت ولی چون قلب پاک و مهربانی داشت رابطه‌ی صمیمی ای با پرستاران داشت.

یکروز که خیلی ناراحت بود ، پرستار با او حرف زد. 

ساداکو در افسانه‌های قبیله من ، اگر کسی دیگر مرگش حتمی باشد ولی می تواند با دعا! خوب شود. 

ساداکو گفت : دعا می‌کنم. 

پرستار گفت : چندتا ساخته ای ؟ 

ساداکو گفت : چه چیزی ؟ چیزی باید می ساختم ؟ 

پرستار گفت : ببین دخترم ، اگر هزار درنای طلایی رنگ بسازی ، درناها زنده می شوند و بخدا میگند که ساداکو را درمان کن.! 

پرستاران دیگر می دانستند که دارند دختر را برای دوری از فکر مرگ دارند امید واهی می دهند ولی کار دیگری هم به ذهنشان نمی رسید.  ساداکو از مسئول بیمارستان کاغذ طلایی رنگ گرفت و در واقع خریداری شد چون این حرف بصورت ناخودآگاه از ذهن یک پرستار به بیمار رسیده بود . ساداکو بلد نبود درنا بسازد ولی یاد گرفت. سپس از بقیه کمک خواست تا درنا بسازند ولی پرستار گفت : خودت باید تنهایی بسازی و ساخته دیگران قبول نیست. 

ساداکو امید و جان گرفت و شروع کرد به ساختن ولی ۶۴۴ درنا را زمانی ساخت که دیگر فوت کرد. 

سرطان خون دلیل مرگش اعلام شد. سپس این داستان در شهر پیچید و و همکلاسیهای ساداکو ۳۵۶ درنای باقیمانده را ساختند. 

ساداکو ساساکی در ۲۵ اوت ۱۹۵۵ فوت کرد. 

دولت ژاپن در سال ۱۹۵۸ ، پارک صلح هیروشیما را احداث کرد و مجسمه ساداکو را در آن نصب کرد. انجمن صلح ساداکو تشکیل شد و هر سال شش اوت روز صلح ژاپن است. 

روی سنگ مرمری قبر وی نوشته شده : 

این است فریاد ما 

این است آرزوی ما 

صلح در تمام دنیا » 

بد نیست یادی هم از ظلم رژیم بعث عراق نسبت به مردم ایران و کردستان حلبچه کنیم که با بمباران شیمیایی آنان را بخاک سیاه نشاندند. 

مردم کورد چقدر مصیبت دیده اند. 

من کرمانشاهی هستم و با خواندن تاریخ فهمیدم که کردستان چقدر بدبخت بوده. 

معرفی ژاپن 

این کشور از چندین هزار جزیره تشکیل شده‌است و وسعت ۳۷۷۹۷۷ کیلومترمربع بیشتر نیست. 

پرچم ژاپن اکنون 

نقشه ژاپن  

نحوه پوشش مردان و ن 

و ا که می خواهند ساز کوتو بنوازند. 

تقسیم بندی نواحی ژاپن 

نقشه ژاپن در کره زمین و شخصیت انیمه 

نقشه 

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها